III. DOSTIHOVÝ DEN 2024
start 14:00
FB event

► Trotteur Francais VI.
► Memoriál Ing.Jiřího Šindlera
► a další

Dostihové dny při příležitosti vzniku Československého státu

Úvod / Novinky / Dostihové dny při příležitosti vzniku Československého státu
Dostihové dny při příležitosti vzniku Československého státu

Při příležitosti oslav vzniku Československa, 28. října, byly uspořádány na Hipodromu Bravantice tři zajímavé dostihové dny. Dvě sobotní odpoledne a jedno nedělní uvítalo přes 130 účastníků ve 20 dostizích z různých koutů republiky i ze zahraničí.

Vrcholem prvního dne, 30. října, byla Cena Moravskoslezského kraje – Zlatý Okruh V. (SD) o 40 000,-Kč, ve kterém uspěli po tuhém boji hned dva koně naráz. Pětiletý LEROY W(NL) v sulce se Zuzanou Vávrovou a šestiletý PERCEVAL, kterého vedla Elena Salkovič-Volf. Cílová kamera byla nekompromisní, v tzv. mrtvole neboli současném doběhu v čase 1:17,9 na 2140m se oba valaši podělili o první místo.
Pro koně francouzského chovu byla nachystána Cena Moravsko-slezského klusáckého spolku – Prix du Trotteur Francais XIII s dotací 60 000,- Kč, kterou oponoval z Německa hostující sedmiletý GAMIN DE BERTRANGE(F) pod vedením Roberta Pletschachera. I přes zaváhaní na startu, kdy ztratil skoro 10 délek, však dokázal tento sedmiletý ryzák v cílové rovině pokořit druhého v pořadí, šestiletého hnědáka HO MY DY DE JEFMA(F), kterého vedla Monika Kalčíková.
První dostih se odběhl v 14:00, poslední v 16:30. Během dne bylo 17°C s přeháňkami během poledne.

Druhou sobotu v pořadí, 14. října, ozvláštnila výstava klusáckých koní, na které se několik stájí pochlubilo svými svěřenci, vedenými pouze na ruce, bez sulky a jezdců. Vítězkou výstavy se stala BARUNKA MISI, pětiletá hnědka, která nakonec uspěla také v 5. dostihu pod vedením Barbory Šebestové.
Hlavním dostihem dne byla Cena Moravsko-slezského klusáckého spolku – Prix du Trotteur Francais XIV. s dotací 60 000,-Kč, ve které nakonec uspěl po diskvalifikaci vítěze FLY SPIRIT s Veronikou Poršovou, osmiletý hnědý valach si vyběhl kvalitní tempo 1:16,7 na 2640m.
Výkonnostně zajímavé pole se přihlásilo do Ceny Moravskoslezského kraje o 20 000,-Kč, ve které uspěl host z Německa JOGI LÖW(S) s Robertem Pletschacherem. V kilometrovém tempu 1:16,8 porazil po zajímavém finiši v cílové rovině šestiletého HEMLIG VÄSTERBO(S).
Druhý den bylo jasno s příjemnými 24°C. Dostihový den probíhal od 13 do 16 hodin.

Třetí z pořádaných dnů byl 29. října, který se konal oproti zvyklostem v neděli.
Vrcholem byla Velká cena Moravskoslezského kraje – Zlatý Okruh VI. (SD) o 40 000,-Kč s osmi účastníky. Vítězem se stal pětiletý valach LEROY W(NL) se Zdeňkem Vávrou, který v cílové rovince porazil v čase 1:16,9 jak osmiletého INACCESSIBLE GROU(D) s Veronikou Poršovou, tak dosavadního lídra celé série PAMINO(D), který takřka celý dostih odvedl. V sulce sedmiletého hnědáka byl Zdeněk Škobis.
Určitě stojí za zmínku také dobře dotovaná Cena Moravsko-slezského klusáckého spolku – Prix du Trotteur Francais XV. pro francouzské klusáky o 60 000,-Kč na 2140m. Vítězkou se stala JORIA DE SAPTEL(F) s Mykolou Volfem v sulce. Druhá JOSSELINE J’ESO s rakouským jezdcem Haraldem Sykorou se na ni marně snažila dotáhnout. Tempo vítězky 1:20,9.
Poslední den natáčela a vysílala Česká Televize, Velkou cenu Moravskoslezského kraje vysílala na kanálu ČT 4 SPORT. První dostih se odběhl v 12:30, poslední v 15:30 při 17°C.

Sázky na všechny dny provozovala společnost TIPSPORT.

Klusácký den pořádal JEZDECKÝ KLUB FRANCOUZSKÉHO KLUSÁKA, z.s., IČ: 22860886 a byl podpořen také Moravskoslezským krajem, kterému tímto za podporu děkujeme.


Sdílet na sociální služby:    

  Hipodrom Bravantice

Sportovně-relaxační areál Hipodromu Bravantice byl spuštěn v dubnu 2014. Kromě dostihové dráhy je k dispozici zázemí, tribuna, stáje pro 80 koní, občerstvení, a ve vybrané dny různé doprovodné programy.

Moravskoslezský kraj
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
  Nejbližší akce

  Poslední výsledky
  Novinky hipodromu
  Rychlý kontakt
    HIPODROM BRAVANTICE

   Vřesinská 128/40
   708 00 Ostrava

 
  www.dostihyostrava.cz


   Mapa areálu
  Jak se k nám dostanete
  Napište nám